Araç Kiralama Sözleşmesi

Kiralamış olduğum aracı trafik kurallarına uygun olarak kullanmak ve tehlikesi bana ait olmak üzere kiraladım. Şehir içi ve şehirler arası hız limitlerinin aşılması durumunda meydana gelebilecek maddi hasarlardan dolayı hasarın bedelini ödemeyi kabul etmiş bulunmaktayım.

  1. Araç müşteride iken kullanımdan kaynaklanan arıza ve kazalardan dolayı serviste kaldığı günler için yani kiralanan aracın yattığı her gün için günlük kira bedelini ödemeyi kabul eder. Günlük km sınırı 300 km'dir. Aşılan her km için 0,50 kuruş aşım ücreti ödemeyi kiralayan kabul eder.
  2. Bir saat lik gecikmede  kira bedelinin yarısını, 3 (üç) saatlik gecikme için ise günlük kira bedelini ödeyip Benka Araç Kiralama'ya teslim etmeyi kiralayan kabul etmiş olur.
  3. Aracı kiralayan kişi kira süresince aracı başkalarına kullandırtması mümkün olmayıp bu konuyla ilgili oluşabilecek bütün sorumlulukları kabul etmiş olur.
  4. Lastik, cam, tampon ve 8.000.00 TL 'ye kadar muafiyet olup bu bedele kadar olan hasarlar sigorta kapsamına girmez.
  5. Kaza anında olay yeri ve kazaya karışan araçların resimleri, plakaları görünecek şekilde çekilip, alkol ve kaza tutanağı tutulmalıdır. Bu işlemler yaptırılmadığı taktirde bütün hasarı aracı kiralayan kişi karşılar.
  6. Kiralanan araçta yasa dışı herhangi bir madde ya da yasa dışı herhangi bir işleyiş ya da olay durumunda kiralama şirketi ve yetkilileri sorumlu değildir.
  7. Sözleşme maddelerine bağlı kalarak kiracıdan teminat senedi alınmıştı. Yukarıdaki maddelerin herhangi birisine müşteri tarafından uyulmaması durumunda herhangi bir ihtara ve tespite gerek kalmaksızın teminat senedi alacak senedine dönüşecek ve icraya konu olacaktır.
  8. Bu teminat senedi sözleşme yukarıda belirtilen araç, tarih ve saatler arasında geçerli olup hasarsız olarak Benka Araç Kiralama tesliminden sonra kiralanan bu araç için bu tarihlerde kesilen TRAFİK cezalarına mahsuben teminat senetli bu sözleşme Benka Araç Kiralama'da kalacaktır.
  9. İş bu teminat sözleşmesi 9 maddeden ibarettir. İtilaf vukuunda.  ADANA.......mahkemelerinin selayetini şimdiden kabul ederim.

Hızlı Rezervasyon

Rezervasyonlarınızı web sitemiz üzerinden anında yapılabilir ve onay alabilirsiniz.

Merkezi Lokasyonlar

Size en yakın merkezi lokasyonlarımızdan aracınızı teslim alabilir ve teslim edebilirsiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Her keseye uygun ekonomik araç kiralama fiyatlarımız ile kaliteli, güvenli ve sorunsuz bir deneyim yaşayın.

7/24 Destek

7 Gün 24 Saat dilediğiniz her an anında destek ve bilgi alabilir. Araçlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.